Strona Główna  Styczeń 21 2021 00:33:10
O szkoleBezpieczna +
Informacje dla
rodziców

Misja i wizja szkoły
PROMUJEMY ZDROWIE
Wyniki w nauce
Dyrekcja i sekretariat
Nauczyciele
Pedagog szkolny
Pracownicy obsługi
Patron
Świetlica szkolna
Biblioteka szkolna
Uczniowski Klub Sportowy
Grupa teatralna "Krach"
POMPA CIEPŁA
Sala gimnastyczna
Gminna Olimpiada Matematyczna 2017
ZBIERAMY TUSZE
Strona internetowa
Strona parafialna
Pierwsza pomoc
Projekty edukacyjne


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Statystyki


Profesjonalne bezpłatne statystyki www

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2004-2011


RANKING GIMNAZJÓWUrząd Miasta oraz portal Nasz Wojnicz informują, że Publiczne Gimnazjum w Wielkiej Wsi jest najlepsze w gminie Wojnicz i zajmuje IV miejsce w powiecie tarnowskim. Ranking gimnazjów przygotowała Gazeta Krakowska, ukazał się w piątek 9 marca 2012 r.

Gimnazjum w Wielkiej Wsi zajęło IV miejsce w rankingu gimnazjów z powiatu tarnowskiego, przygotowanym przez „Gazetę Krakowską” i opublikowanym w wydaniu z 9 marca. Szkoły zostały ocenione na podstawie wyników egzaminu gimnazjalnego z 2011 r. Wynik z egzaminu matematyczno-przyrodniczego w gimnazjum w Wielkiej Wsi wyniósł 27,92, z części humanistycznej 29,67 (najwyższa punktacja w powiecie tarnowskim i dąbrowskim), natomiast z języka angielskiego 26, co dało w rezultacie średni wynik 27,86.

Gimnazjum w Wojniczu uzyskało 11 miejsce ze średnim wynikiem 26,56 (z egzaminu matematyczno-przyrodniczego wyniósł on 25,49, z części humanistycznej 26,18, z języka angielskiego 28).

Na miejscu 38 uplasowało się Gimnazjum w Olszynach osiągając średnią 24,08 (z części matematyczno-przyrodniczej 24,05, z humanistycznej 24,19, z języka angielskiego 24).

Tuż za nim ze średnią 24,02 znalazło się Gimnazjum w Grabnie, uzyskując odpowiednio 24,40 – 23,65 – 24.

Przedostatnie, 50 miejsce w powiecie tarnowskim zajęło Gimnazjum w Biadolinach Radłowskich uzyskując średnią 21,02. Wynik z egzaminu matematyczno-przyrodniczego wyniósł 19,56 (najniższy w obu powiatach), z części humanistycznej 21,50, natomiast z języka angielskiego 22.
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2004-2011


Bardzo wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego w 2011 roku są potwierdzeniem najwyższej pozycji naszego gimnazjum na terenie gminy.

Poniżej przedstawiamy zestawienie wyników od roku 2004. Dane te pochodzą ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.edu.pl).
Poniżej omawiamy wyniki ostatniego Egzaminu Gimnazjalnego (z roku 2011):

Średnia suma punktów z części matematyczno-przyrodniczej 29,7 to stanin 8 wynik bardzo wysoki (w dziewięciostopniowej znormalizowanej skali staninowej stosowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną).

Wynik taki uzyskało jedynie 7 % szkół w Polsce, jedyny stanin wyższy od naszego tj. najwyższy - osiągnęło 4 % szkół w Polsce. Wynika z tego, że jesteśmy wśród 11 % najlepszych szkół w Polsce!

Podsumowując, ogólny wynik naszej szkoły z części matematyczno-przyrodniczej (59 %) jest dużo wyższy niż w gminie (51 %), dużo wyższy niż w powiecie (48%) i dużo wyższy niż w województwie małopolskim (50%).

Również IV standard egzaminacyjny: stosowanie zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów, który na Egzaminie jest standardem najtrudniejszym wypadł zadowalająco – jego łatwość 52 % to dużo wyżej niż w gminie (41 %), powiecie (35 %) i województwie (38 %).

Średnia suma punktów z części humanistycznej to 27,9, jest to stanin 7 – wynik wysoki. Wynik ten jest również najwyższy w gminie.

W standardach egzaminacyjnych również osiągnęliśmy wysoki najwyższy wynik:
- Czytanie i odbiór tekstów kultury: 69% (61% O, 63% G, 63% W, 53% BR).
- Tworzenie własnego tekstu: 42% (35% O, 35% G, 39% W, 25% BR).

Wynik uzyskany przez naszych uczniów na egzaminie gimnazjalnym w 2011 r. po raz kolejny stawia naszą szkołę na 1 miejscu w gminie.
Wysokie wyniki Egzaminu Gimnazjalnego dla naszego gimnazjum stały się już tradycją!SUKCESY NA KONKURSIE INFORMATYCZNYMMarcin Gostek z klasy III gimnazjum zdobył II miejsce w Konkursie Informatycznym oraz II miejsce w Konkursie Omnibus SKOK Jaworzno. Konkursy odbywały się równolegle w ZSLiT w Wojniczu w piątek 23 marca 2012 r.

Była to już ósma edycja Konkursu Informatycznego, który cieszy się dużą popularnością wśród szkół powiatu tarnowskiego. W Konkursie wystartowało 15 szkół: Biadoliny Radłowskie, Wielka Wieś, Grabno, Wojnicz, Łysa Góra, Porąbka Uszewska, Sufczyn, Szczurowa, Zaborów, Paleśnica, Wola Dębińska, Zakliczyn, Zbylitowska Góra, Jadowniki i Wierzchosławice. W sumie było 41 uczestników.

Nasze Gimnazjum uzyskało wysoki wynik, nasi reprezentanci: Marcin Gostek, Gabriela Gurgul i Marek Gostek zajęli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Ponadto Marcin Gostek zdobył II miejsce w Konkursie Informatycznym i II miejsce w konkursie Omnibus SKOK Jaworzno.

W obydwu konkursach za zajęcie pierwszych pięciu miejsc SKOK Jaworzno ufundował cenne nagrody elektroniczne.

Laureaci konkursu informatycznego:

Miejsce 1. Miłosz Ryba (Wola Dębińska)
Miejsce 2. Marcin Gostek (Wielka Wieś)
Miejsce 3. Tomasz Zieliński (Zakliczyn)
Miejsce 4. Kamil Stachowicz (Jadowniki)
Miejsce 5. Mateusz Pabian (Porąbka Uszewska)

Pełne wyniki konkursu informatycznego znajdują się na stronie ZSLiT - kliknij tutaj.

Laureaci Konkursu OMNIBUS wśród gimnazjalistów:

Miejsce 1. Magdalena Mytnik (Zakliczyn)
Miejsce 2. Marcin Gostek (Wielka Wieś)
Miejsce 3. Justyna Gałek (Szczurowa)
Miejsce 4. Krystian Mielec (Łysa Góra)
Miejsce 5. Kamil Machalski (Wierzchosławice)


Urząd Miasta oraz portal Nasz Wojnicz napisali o tym wydarzeniu. Kliknij na logo...Na portalu internetowym www.naszwojnicz.pl została umieszczona relacja wideo z uroczystości. Zapraszamy do oglądania:

Słowo wstępne Dyrektorów ZSLiT oraz przedstawicieli SKOK Jaworzno:

 Wywiad z Kierownikiem Regionu Małopolska Wschodnia w SKOK Jaworzno - Panią Agatą Piechowicz:

 

 Wręczenie nagród zwycięzcom:

 
Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie